Piotrek Skibiński dwukrotnym Mistrzem Polski!!!

W dniach 9-11.08.2019r. zawodnicy Klubu Sportowego "Admira" Gorzów Wlkp. uczestniczyli w Mistrzostwach Polski Juniorów i Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Wystartowało w nich ponad 420 zawodników z 52 klubów z całej Polski. Zawodnicy startowali w jedynkach, dwójkach i czwórkach na dystansach 200, 500, 1000 i 5000m. Zawodnicy KS "Admira" Gorzów Wlkp. zaprezentowali się z bardzo dobrej strony zdobywając 5 medali. Na szczególną uwagę zasługuje Piotr Skibiński, który wywalczył dwa tytuły Mistrza Polski w konkurencji jedynek kanadyjkowych na dystansie 500m oraz w olimpijskiej jedynce na 1000m. Dołożył do tego jeszcze czwarte miejsce w jedynce kanadyjkowej na 200m co dało mu miano najlepszego kanadyjkarza i drugiego zawodnika w całych mistrzostwach. Oprócz Piotrka, srebrny medal zdobyli Krzysztof Pieczuro z Tomaszem Szypiórkowskim w dwójce kajakowej na olimpijskim dystansie 1000m oraz brązowy medal zdobyła czwórka juniorek młodszych również na olimpijskim dystansie 500m w składzie Magdalena Bracik, Roksana Rojek, Klaudia Stankiewicz, Donata Gierłowska. Srebrny medal w konkurencji jedynek na dystansie 5000m zdobyła była uczennica Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego, Alicja Grabowska. Dodać jeszcze trzeba, że swoim wspaniałym występem Piotr Skibiński zapewnił sobie wyjazd na Turniej Nadziei Olimpijskich, który odbędzie się we wrześniu w Bratysławie.